PPL doprava ZDARMA
od 1700 Kč do 80kg
Změna krmiva u psa může být spojena s komplikacemi, ale také nemusí. Naše tipy vám pomohou provést hladký bezproblémový přechod z krmiva na krmivo.
Možná si říkáte, zda váš pes potřebuje změnu a chtěli byste změnit jeho krmivo. Někdy je dobrý důvod, proč váš pes krmivo změnit opravdu potřebuje. Například proto, že podávané předchozí krmivo nesnese, nebo ze zdravotních důvodů potřebuje zařadit dietní krmivo. Anebo u něj došlo k významné změně životních potřeb z důvodu změny životního stylu, nebo se již dostal do životní fáze, kdy dosavadní krmivo již pro něj není vhodné. Zde zjistíte, co je důležité při změně krmiva vašeho psa.
Pravdou je, že pro nás lidi by byla docela nuda, kdybychom každý den měli na talíři to samé. A navíc nevyvážená potrava se také nepovažuje za zdravou. Co se týče výživy psů, věci se ale mají úplně jinak. Vlk, divoký předek psa, často loví a požírá stejný druh zvířat. Ve skutečnosti tudíž není pravda, že psi nutně potřebují pestré střídání potravy. Na druhou stranu se ukazuje, že některým psům více vyhovuje zařazení nového druhu krmiva a pravděpodobně spíše podléhají vábení nového krmiva, než skutečné nutnosti krmivo změnit. Mnoho častých změn ve složení krmiva vám může způsobit problémy. Navíc časté změny krmiva u psů s nesnášenlivostí nebo alergiemi způsobují problémy, pokud jde o diagnostiku spouštěče alergie. I u psích plemen, která mívají citlivé trávení a žaludeční nevolnost, je důležité dávat si pozor jak na složení krmiva, tak i na podávané množství (porci). U nich je proto žádoucí suché granule nabízet předem namočené.
V určitých případech však změna krmiva má pro psy zvláštní smysl. To platí v případě březosti, růstu nebo změny množství denního pohybu. Ale i tak je vhodné po provedené změně krmivo opakovaně hned neměnit. Protože s příliš pestrým jídelníčkem můžete svého psa naučit, aby byl vybíravý. Pokud se snažíte změnit jídelníček svého psa, je dobré postupovat pozvolna. Zpočátku můžete smíchat jeho původní krmivo s menším množstvím nového krmiva a poté během několika dní postupně zvyšovat podíl nového krmiva. Příliš náhlá změna krmiva může u citlivých psů doslova podráždit žaludek (nebo střeva) a vést k narušení fermentace, plynatosti nebo dokonce k průjmu. U některých psů je při změně krmiva potřeba být trpělivý. Nevzdávejte to ale hned, pokud váš pes nové krmivo zpočátku hned nepřijímá, nebo si vezme jenom část. Ale raději chvíli počkejte, zda si na něj zvykne. U speciálních dietních krmiv se může měnit i doporučené množství denní krmné dávky a četnost porcí a na to je samozřejmě taky nutné brát ohled i při změně krmiva. Pokud přecházíte z vlhkého krmiva na suché granulované krmivo, je také důležité zajistit, aby váš pes přijímal dostatek tekutin. Protože vlhké krmivo má mnohem vyšší obsah vody. Pokud nyní váš pes dostává suché krmivo, bude potřebovat pít více vody než předtím, aby doplnil chybějící vodu z vlhkého krmiva. Obvykle toho dosáhnete jednoduše tím, že svému psovi umožníte stálý přístup k misce s čerstvou pitnou vodou.
Pokud jde o výživu psů, někteří majitelé psů spoléhají na takzvané kombinované krmení psa, aby mu nabídli pestrou potravu. Při tomto způsobu krmení jsou psovi podávány různé druhy krmiv, připravené různými způsoby. Nejtradičnějšími variantami krmiva pro psy je kombinace suchého a mokrého krmiva. Zdravé vlhké krmivo Happy Dog v konzervách nabízí pestrou rozmanitost různých druhů masa, jako je např. jehněčí, hovězí, buvolí, krůtí, kachní, kozí, lososí, klokaní, nebo zvěřinu.Tyto monoproteinové receptury (= obsahují jenom jeden zdroj živočišných bílkovin) obsahují pouze ty nejkvalitnější suroviny z uvedených živočišných druhů a jsou proto velmi dobře stravitelné a dobře snášenlivé i u citlivých psů.
Pokud chcete svému psovi nabídnout pestrou výživu, není bezpodmínečně nutné úplně měnit jeho dosavadní krmivo. Pokud mu stávající krmivo chutná, dobře ho přijímá a dobře snáší, vašemu psovi evidentně prospívá, tak měnit krmivo by nemuselo mít smysl. Někteří psi mají docela rádi, když je jejich potrava občas doplněna čerstvým ovocem nebo zeleninou,jako je jablko nebo mrkev. Tyto můžete svému psovi podávat v malém množství také jako svačinu nebo jako odměnu, nebo jej můžete nakrájet na malé kousky a smíchat s jeho obvyklým krmivem. Máte-li pochybnosti o tom, zda krmivo, které si doma sami smícháte, poskytuje vašemu psovi vše, co potřebuje, mohou vám pomoci odborníci na výživu zvířat.
Aby váš čtyřnohý kamarád neměl zažívací potíže, přinášíme pár tipů a příkladů na šetrnou změnu krmiva. Při provádění změny krmiva byste si měli dopřát čas a trpělivost. Pro změnu krmiva doporučujeme naplánovat si cca 10 - 14 dní, aby si trávicí systém vašeho psa pomalu zvykal na nové složení krmiva. To je velmi důležité, pokud měníte také způsob krmení, tedy přecházíte mezi suchým krmivem a vlhkým krmivem nebo BARF. Následující tři příklady vám ukážou, jak lze provést šetrnou a pozvolnou změnu krmiva.
Pokud přecházíte ze suchého krmiva na jiné suché krmivo a doporučená denní krmná dávka je 150 g u obou druhů, můžete smíchat tyto druhy krmiva v níže uvedených množstvích:
Při přechodu z vlhkého krmiva (konzervy) nebo BARFu na suché krmivo a doporučená denní krmná dávka pro suché krmivo je 150 g a pro vlhké krmivo /BARF je 600 g, pozvolnou změnu můžete provést následovně:
Při přechodu z vlhkého krmiva (konzervy) nebo BARFu na suché krmivo a doporučená denní krmná dávka pro suché krmivo je 350 g a pro vlhké krmivo /BARF je 1200 g, pozvolnou změnu můžete provést následovně:
Pozorujte pravidelně konzistenci trusu vašeho psa. Pokud se v průběhu změny krmiva konzistence trusu zhorší, vraťte se s poměrem směsi (Nové/Původní) o krok (nebo dva) zpět. A zůstaňte na tom poměru, dokud se konzistence trusu opět nestabilizuje.
PPL doprava ZDARMA
od 1700 Kč do 80kg
Expresní
doručení
Kamenná prodejna
v Teplicích
Jsme výhradní
dovozce